TOLL PERFUMES BLOG
Koku hakkında bildikleriniz ve bilmedikleriniz, en iyi parfümler, bay ve bayanlara parfüm tavsiyeleri hepsi TOLL Parfümlerinin blog sayfasında, blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.
Kış aylarında kullanılan parfümler, yaz aylarına göre daha farklıdır. Bundan dolayı kışa özel olarak üretilmiş parfümler ile daha güzel kokmanızı sağlayabilirsiniz.
Kokunuz sahip olduğunuz imzanız gibidir. Teninize uyumlu olan bir parfüm ile kişilerde de kalıcılığı sağlarsınız.
Kalıcı bayan parfüm isimleri, birçok insanın merak ettiği markalardan oluşur. Parfüm konusunda piyasada çok fazla alternatifin olduğunu görüyoruz.

Parfüm

Parfümler, kişisel zevk ile tarzı en iyi şekilde yansıtan ve duyuların uyarılmasında oldukça etkili olan kokulardır. Bu nedenle, parfüm seçimleriniz hem kendi zevklerinizin göstergesi hem de karşı cins ile ilişkilerinizin bir uyarıcısıdır. Parfüm seçimi ve karşı cins üzerindeki etkileri bilerek doğru seçim yapmak hem bir bayan için hem de erkek için oldukça önemli unsurudur. Özellikle açık parfümler konusunda markaların esansları ile yarışır kokular bularak kendinizi ve partnerinizi şımartabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, parfümler hakkında biraz bilgiye sahip olmaktır. Bu sayede hem doğru parfüm seçimi yapabilirsiniz hem de marka olan kokuları daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?
Parfüm seçiminde etkili olan pek çok unsur vardır. Ten, ten kokusu, cilt yapısı, hormonlar, cinsiyet, zevkler ve tarzlar koku seçimlerinde kişiyi etkilemektedir. Bu nedenle, tüm zevk ve diğer unsurları göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Özellikle ten kokunuz ile parfüm esanslarının birleşimi ortaya farklı kokuları ve uyarıcıları çıkarmaktadır. Bu analizi doğru şekilde değerlendirerek, vücudunuza uygun koku seçimini yapabilirsiniz. Koku seçimini ne çok erken ne de çok geç saatte yapmamalısınız. Çünkü mevcut uyarıcılar bu saatlerde oldukça yorgun ve gergin olacaktır. Bu durum da sizi yanlış koku seçimine itecektir. Parfümler genellikle yemek yemeden önce seçilmelidir. Çünkü yemek içerisinde bulunan maddeler hem ten üzerinde farklı kokulara neden olacak hem de yağlı yiyecekler parfüm esanslarının farklı şekilde uyarılmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, doğru şekilde koku esansı seçemezsiniz. Aç karnına parfüm seçimi uzmanlar tarafından daha objektif olarak değerlendirilmektedir. Parfüm kokularını mutlaka boş bilek üzerinde nabza yakın yere sürerek deneyin. Bu sayede koku vücudunuz ile daha çabuk etkileşime girecektir.

Mevsime Göre Doğru Parfüm Seçimi
İklimler ve mevsim geçişleri de parfüm esansları üzerinde oldukça etkin bir yere sahiptir. Sıcak iklimlerde ve yaz mevsimlerinde parfümler ter ile farklı kokuların oluşmasına neden olur. Bu yüzden yaz mevsimlerinde daha hafif kokular kullanılmalıdır. Kış aylarında ise bu durumun aksine daha baskın ve baharatlı kokuların kullanımı doğru parfüm seçimi konusunda etkili olacaktır.